davetiye modelleri telefonu 0533 427 46 29
 

Amerikan bristol kağıdı nedir?

Amerikan bristol kağıdı nedir? Matbaa sektöründe birçok kâğıt bulunmaktadır. Her baskı, farklı kâğıt biçimine göre değişkenlik göstermekte, kâğıtların değişmesi de baskı kalitesini değiştirmektedir. Bugün matbaacılık ve baskı sektörüne baktığımızda gazeteden kartvizite, posterden davetiye kâğıdına pek çok kâğıt ve kalite seçeneği bulunmaktadır. Kâğıtlar baskı kalitesini büyük bir ölçüde değiştirir. Alınan ya da üretilen ürünün kaliteli olabilmesi için yapılacak baskı türüne göre baskı kâğıdı özenle seçilmelidir.

Bu yazımızda davetiye ve kartvizit tasarımlarında daha çok tercih edilen Amerikan Bristol Kâğıdını size aktarıyor olacağız. Bristol ya da Amerikan Bristol Kâğıdı adı verilen bu kâğıt türü, bir yüzeyi işlenmiş parlak ve ihtiyaca göre kendinden selefonlu olan bir kâğıt türüdür. Bu kâğıtlar 180, 200, 225, 250, 300 gr. gibi pek çok gramajda üretilirler. Genellikle broşür, kartvizit, kitap kapağı basımı gibi alanlarda sıkça kullanılır. Bu şekilde kullanılmasının sebebi bir yüzünün baskı işi yapılmasına uygun olmadığındandır. Tek yönlü kullanım için gayet elverişli bir kâğıt türüdür. Bu gibi kullanım sektörlerinin yanı sıra kaliteli davetiye basımında kullanılan ve davetiye tek yönlü olduğu için rahat kullanım imkânı sağlayan bir kâğıt türüdür.

İki yüzü de farklı olan bu kâğıtlar çevirmeli baskı türleri için elverişli değildir. Ağırlığına göre baskı çeşitlendirmeleri değişkenlik gösterecektir. Basit basımlarda hızlı ve kolay sonuçlar alınabildiğinden davetiye, kartvizit ve broşür alanlarında insanlara kolaylık sağlar ve çok kısa bir zamanda istediğiniz ürün baskıdan çıkar ve elinize ulaşır. Zaman kaybını önler ve kalitelidir.
İlginizi çekecek bir başka haber
Davetiye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son eklenen BLOG yazıları

Sosyal Medya'da Yanınızdayız!

Resmi sosyal medya hesaplarımızda Firmamız ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilir, tüm soru ve isteklerinizi ekibimize iletebilirsiniz.

davetiye whatsappinstagram davetiye modellerifacebook davetiye modelleri
top
yardım